Spacery po Krakowie
stworzone z myślą o przedszkolakach

W czasie naszych spacerów po Krakowie odkrywamy magię krakowskich legend

Kochamy pracę z dziećmi, dlatego stworzyliśmy ofertę zwiedzania Krakowa dla przedszkoli. W naszych spacerach łączymy zwiedzanie z dobrą zabawą. W trakcie naszych spacerów dzieci nie będą się nudzić! Scenki i zabawy, wykorzystanie rekwizytów, przebieranie dzieci w elementy strojów z epoki – wszystko to sprawia, że nasze wycieczki wychodzą poza ramy standardowego zwiedzania, wzbudzają zainteresowanie dzieci i na długo pozostają w ich pamięci.

Co dzieci zobaczą w trakcie spaceru?

Barbakan na wesoło

W trakcie spaceru Wesoły Barbakan (dedykowany dla dzieci 5-6 lat) odwiedzimy średniowieczny Barbakan. Dzieci przebiorą się w elementy strojów – dziewczynki za księżniczki, a chłopcy za rycerzy. Za pomocą zaklęcia przeniesiemy się w czasie i stoczymy pojedynek na piankowe miecze. Wejdziemy również na Mury Obronne, a na ulicy Floriańskiej odkryjemy symbole, które pomogą nam dojść na Rynek. Wszystko to w formie zabawy i na wesoło.

Smok Wawelski

W trakcie spaceru Na tropie Smoka Wawelskiego (dedykowany dla dzieci 5-6 lat) wybierzemy z naszego grona członków rodziny królewskiej i złożymy im hołd. Na Wawelu opowiemy sobie o miejscu, w którym koronowani byli polscy władcy. Pod Katedrą zorganizujemy inscenizację koronacji królewskiej z udziałem dzieci. Zobaczymy Zamek Królewski, czyli miejsce, gdzie mieszkał król i gdzie odbywały się wielkie bale. Następnie zejdziemy do Smoczej jamy i przywitamy się ze Smokiem Wawelskim. Spotkamy się z Szewczykiem Dratewką i pomożemy mu zgładzić smoka. Oczywiście będzie też owieczka, którą wspólnie wypchamy siarką.

Zapytaj o spacery dla przedszkoli

  Wysyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z naszą polityką prywatności.

  Podziemia Krakowa

  Spacer po Muzeum Rynek Podziemny to kolejna oferta, którą mamy dla dzieci przedszkoli w wieku 5-6 lat. W trakcie naszej wycieczki opowiemy legendę o hejnale Mariackim. Dowiemy się, jak wygląda wojownik tatarski i pan Hejnalista, skąd jest grany hejnał i ile razy. W Podziemiach Rynku opowiemy o tym, dlaczego mieszkańcy dawnego Krakowa chodzili kilka metrów poniżej aktualnego poziomu Rynku. Dzięki rekwizytom dzieci będą mogły dotknąć przedmiotów, którymi w dawnych czasach handlowano w Sukiennicach oraz zobaczyć zabawki, którymi bawili się ich rówieśnicy.

  Kraków zimą

  Zimą również można spacerować po Krakowie! W czasie od grudnia do lutego możemy udać się na wystawę Szopek Krakowskich (dla dzieci 5-6 lat). W trakcie spaceru opowiemy o tradycji powstawania szopek oraz o tym, do jakich motywów krakowskich ona nawiązują. Będzie trochę o zabytkach oraz postaciach występujących w szopkach. Opowiemy sobie również o Lajkoniku. Wszystko to angażująco i na wesoło.

  Dla młodszych dzieci (4-5 lat) możemy zaproponować godzinny spacer w przestrzeni Rynku GłównegoBajkowy świat legend. W trakcie spaceru poznamy krakowskie legendy i spotkamy legendarne postaci. Wszystko to w formie zabawy, z przebierankami i na wesoło.

  Dla dzieci w wieku przedszkolnym przygotowaliśmy również specjalną ofertę warsztatów o krakowskich legendach z dojazdem do przedszkoli.