Nasza przewodnicka ekipa

Poznaj przewodników po Krakowie

Tomek Skalik

Przewodnik po Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym. Pasjonat sportu, podróży i… Krakowa, którego urok stara się odkrywać na każdym kroku. Człowiek z tysiącem (nie zawsze typowych) pomysłów. Co jeszcze wymyśli w swoich wycieczkach – tego nawet on sam nie wie!

Mateusz Zimny

Oprowadzanie po Krakowie to jego pasja. Zamiłowanie do historii realizuje pisząc doktorat o najstarszym krakowskim szpitalu. Miłośnik map, planów i atlasów. Ciągle w drodze. Uważa, że dobry przewodnik to ten, którego chętnie się słucha.

Mateusz Zimny - przewodnik po Krakowie - Adventure Krakow

Kasia Garus

Nie boi się ani smoka wawelskiego ani diabła z podziemi Pałacu Krzysztofory, ale na wszelki wypadek ma dobre układy z panem Twardowskim i rycerzami zaklętymi w gołębie. Uwielbia być przewodnikiem, bo w tym samym czasie może spacerować i mówić.

Poznaj opinie o Adventure Krakow

Wiola Pudełko - opinie o Adventure Krakow
Wiola Pudełko

Na miejscu zbiórki pojawiliśmy się jako pierwsi – my i dwójka dzieciaków – rok i cztery lata. Powoli zaczęli pojawiać się kolejni uczestnicy – rozstrzał wiekowy robił się coraz większy. Pomyślałbyś, że dzieciaki, w ilości sztuk ok. 20 w tak dużej rozpiętości wiekowej trudno będzie ogarnąć – nic bardziej mylnego. Tomek świetnie dawał sobie radę, indywidualnie (w miarę możliwości) podchodził do każdego, wyjaśniał, odpowiadał, zabawiał i co bardzo mi się podobało – starał się zapamiętać każde imię, co sprawiało, że dzieciaki stawały się bardziej otwarte. Nasza czterolatka była najmłodsza (roczniaka nie liczę) i przez 3 godziny zwiedzania dawała radę. Słuchała, oglądała. Smok był zwięczeniem wycieczki 

Może kiedyś uda się wziąć udział w projekcie „Niewidzialny Kraków – spacery i degustacje” również prowadzonym przez Tomka 
Pozdrawiamy i polecamy!

Photo by Piotr Langner